Kontakty


Telefon : 222 365 044
Email : [email protected]
Další kontakty


Vyhledávání


Kategorie: Exteriér

Svislé fasádní clony

Svislé fasádní clony

Charakteristika:

Svislé fasádní clony jsou technologicky jednoduché svislé, nebo výklopné látkové rolety s návinem do schránky a s bočním vedením látky. Do těchto clon se používají technické tkaniny Screen a Soltis, speciálně vyvinuté pro exteriérové stínění velkých prosklených ploch. Čistota designu těchto clon s návinem do schránky a téměř neomezená životnost tkaniny jsou důvodem pro zvyšující se zájem o tyto stínící prvky jak u architektů, tak i u konečných uživatelů pro individuální bydlení.
 
Technický popis:

Svislé fasádní clony se navíjejí do čtyřhranných, nebo kruhových schránek do šíře až 4,5m a výšky 4 m. Boční vedení spodního profilu je řešeno u svislých clon převážně ocelovými lanky. U výklopných clon je v bočních vodících lištách ukryt výklopný mechanizmus, který zajišťuje vyklopení ramen. Svislé fasádní clony se ovládají ručně, nebo Elektropohonem 230V/50Hz. Motor má vlastní tepelnou ochranu, zvenku nastavitelné koncové polohy. Toto provedení má výhodu v možnosti zapojení do centrálního elektronického systému skupinového řízení.
 
Možnosti použití:

Svislé fasádní clony se dají použít ideálně pro velké prosklené fasády administrativních a komerčních budov. V individuálním bydlení se uplatní pro modernisticky pojaté domy s velkým podílem prosklených ploch, ale i v nízkoenergetických ekodomech.

Údržba:

Svislé fasádní clony se dají podobně jako textilie použité na výsuvné markýzy čistit suchým ometením drobných mechanických nečistot a prachu. Svislé fasádní clony je možné čistit i mokrým procesem, nikdy však za použití tlakové vody. Vysoký tlak by mohl poškodit strukturu tkaniny a následně by svislé fasádní clony již nemusely mít deklarovanou životnost. Tkaninu omyjte pomocí roztoku mýdlové vody za použití houbičky bez vyvinutí přílišného tlaku na svislou fasádní clonu při čištění. 

Dalším vhodným exteriérovým stíněním na svislé použití jsou například horizontální hliníkové žaluzie.

Svislé fasádní clony

Svislé fasádní clony najdou také uplatnění například jako venkovní stínění ať už se jedná o všechny druhy oken, všechny typy teras nebo balkónů. Svislé fasádní clony mají skvělý design, takže zkrášlují a doplňují fasády jednotlivých objektů. Jednoduché ovládání a snadná manipulace má výborný efekt, hlavně v kancelářských prostorech nebo domácnostech. Další výhodou svislé fasádní clony je fakt, že díky životnosti pečlivě vytvořené tkaniny, ze které jsou svislé fasádní clony vyráběny, a která jej díky tomu činí neopotřebovatelnou, se rozhodně finančně a ekonomicky vyplatí.

print Formát pro tisk

Partneri