Kontakty


Telefon : 222 365 044
Email : [email protected]
Další kontakty


Vyhledávání


Kategorie: Exteriér

Horizontální hliníkové žaluzie

Horizontální hliníkové žaluzie

Charakteristika:

Horizontální hliníkové žaluzie jsou nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem. Umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení, protože horizontální hliníkové žaluzie zachycují přímé sluneční záření a chrání před jeho škodlivými účinky. Umístěním žaluzií do exteriéru nejúčinněji ovlivníte tepelné klima v interiéru.
 
Technický popis:

Horní profil je ocelový válcovaný, povrchově upravený pozinkováním; spodní profil je hliníkový. Navíjecí mechanismy, textilní žebříčky a vytahovací pásky jsou zhotovené z vysoce kvalitních materiálů odolávajícím povětrnostním vlivům a UV záření.
Lamely ve tvaru "C" o šíři 50, resp. 35 mm bez válcovaného lemu jsou nenáročnou variantou pro menší okna (max. plocha do 5 m2). Lamely ve tvaru "C" o šíři 80, resp. 65 mm (nebo "Z" 90 resp. 70 mm) s válcovaným lemem umožňují vyrobit žaluzii do plochy až 9 m2. Horizontální hliníkové žaluzie jsou bočně vedené v lištách. Ovládání žaluzií může být buď kloubovou klikou, nebo elektropohonem 230V/50Hz. Motorové provedení má výhodu v možnosti zapojení do centrálního elektronického systému řízení. Pokud není stavebně připraveno jinak, jsou obvykle horizontální hliníkové žaluzie doplněny krycími plechy pohledově ukrývající svazky vytažených žaluzií.
 
Možnosti použití:

Horizontální hliníkové žaluzie se používají k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů. Dále jsou vhodným řešením pro zastínění pásových oken administrativních budov a komerčních objektů.

Údržba:

Horizontální hliníkové žaluzie jsou velice odolným prvkem exteriérového stínění, přesto i v tomto případě je třeba dbát pokynů pro jejich čištění. Horizontální hliníkové žaluzie je možné čistit ručně nebo i strojově, vždy je třeba však dbát na to, aby se vlivem tlakového nedostaly nečistoty do navíjecího mechanismu. Dále je třeba mýt horizontální hliníkové žaluzie tak, aby nedošlo k poškození povrchové vrstvy lakovaného povrchu jednotlivých lamel. Na horizontální hliníkové žaluzie zásadně nepoužívejte agresivní nebo brusný čistící prostředek.

Dalším podobným druhem exteriérového stínění jsou například hliníkové lamelové rolety. 


Horizontální hliníkové žaluzie:

Horizontální hliníkové žaluzie jsou velice oblíbeným proti světelným a proti slunečním stíněním jak v domácnostech tak i v kancelářských prostorech. Naše horizontální hliníkové žaluzie Vám zajistí ochranu nejen před palčivým slunečním zářením, ale i před ostatními světelnými vlivy.
Horizontální hliníkové žaluzie si můžete vybrat z několika provedení, které Vás dozajista zaujmou. Tyto žaluzie mají moderní koncepci, která zajistí skvělý designový vzhled, na rozdíl od závěsů nelapá prach, v teplých letních dnech udrží daleko lépe chladnější teplotu jak ve Vaší domácnosti, tak v kancelářských objektech. Navíc mají dlouhodobou životnost, díky materiálu, ze kterého jsou vyráběny.

V sekci Produkty jsou pak i další druhy exteriérového a interiérového stínění než žaluzie.

print Formát pro tisk

Partneri