Kontakty


Telefon : 222 365 044
Email : [email protected]
Další kontakty


Vyhledávání


Kategorie: Exteriér

Dřevěné lamelové rolety

Dřevěné lamelové rolety

Charakteristika:

Dřevěné lamelové rolety – jedno z prvních předokenních stínění. V současnosti jsou mnohdy nahrazovány lamelami z moderních materiálů, jako je hliník. Kouzlo atmosféry, kterou může navodit jen výrobek z přírodního materiálu, však nelze ničím nahradit. Proto dřevěné lamelové rolety zejména v poslední době získávají opět na oblibě a to i díky novým, vysoce odolným povrchovým úpravám.

Technický popis:

Dřevěné lamely jsou nabízeny v několika rozměrových parametrech. Jejich spojení je zajištěno kovovými segmenty, které jsou povrchově upraveny pro použití v exteriéru. Povrchově upravené kovové segmenty zajišťují při polohovém spuštění rolety rovnoměrný rozestup mezi jednotlivými lamelami. Tento efekt zaručuje i při spuštěné roletě částečný osvit v interiéru místnosti.

Možnosti použití:

Dřevěné lamelové rolety jsou jedním z nejstarších prvků zastínění, proto jsou velmi často vhodným řešením pro původní či rekonstruované budovy. V současné době však získávají své nezastupitelné místo i v nových řešeních moderní architektury, kde vhodně doplňují dřevěné fasádní exteriérové prvky.

Údržba:

Dřevěné lamelové rolety na rozdíl od hliníkových lamelových rolet je třeba čistit šetrně bez použití strojového čištění nebo tlakové vody. Jednotlivé lamely dřevěné lamelové rolety je možné otřít navlhčenou houbičkou v roztoku mýdlové vody a následně před svinutím osušit. Při čištění dřevěné lamelové rolety je třeba dbát na to, aby nedošlo k narušení povrchové vrstvy jednotlivých lamel. Správnou údržbou Vám budou dřevěné lamelové rolety dlouho sloužit. Další alternativou stínění s dřevěnými lamelami jsou dřevěné posuvné panely. Nebo navštivte kategorii Produkty na naší hlavní straně a podívejte se i na další produkty než jsou rolety.

print Formát pro tisk

Partneri